Важен е пътят не целта!

Галерия

• НАГ - републикански шампион за девойки, 2011 година

Отборът на НАГ е новият шампион на България от ученическите игри по баскетбол при девойките 11-12 клас! Селекцията на преподавателя Веселин Горанов вдигна купата в зала „Орловец” и влезе в историята на габровския спорт, като първия училищен отбор от града стигнал до първото място в първенство по баскетбол. Габровските момичета изстрадаха успеха  в един драматичен финален двубой срещу състава на НГХНИ „Константин Преславски” (Варна). НАГ спечели първата част с 18:14, но гостенките отвърнаха с 10:12 във втората и на полувремето домакините имаха само две точки аванс – 28:26. Третата четвъртина беше за варненки. След много силна игра на  националката Веси Димитрова, воденият от Юри Шишков тим на гимназията за хуманитарни науки и изкуства, спечели частта с 20:12, и общият резултат в мача стана 40:46. Част от присъстващите в залата отписаха титлата, но не и габровските момичета. Със страхотен дух и подкрепяни бурно от малобройната публика,  Хриси Петкова и съотборничките и направиха впечатляващ обрат. Четири минути след началото на последните 10 разликата беше стопена – 46:47.