Важен е пътят не целта!

Баскетболистите на Владо Искров с първа победа – в Шумен

„Черноморец 2014 Чардафон-Орловец“ постигна първа победа в първенството на мъжката баскетболна „А“ група. Вчера воденият от Владимир Искров тим надделя в Шумен над едноименния местен отбор с 93:72 . Неговите момчета тръгнаха за гостуването, мотивирани за победа след слабото представяне в първата среща от шампионата – срещу „Академик“ (Благоевград
„Черноморец 2014 Чардафон-Орловец“ постигна първа победа в първенството на мъжката баскетболна „А“ група. Вчера воденият от Владимир Искров тим надделя в Шумен над едноименния местен отбор с 93:72 . Неговите момчета тръгнаха за гостуването, мотивирани за победа след слабото представяне в първата среща от шампионата – срещу „Академик“ (Благоевград). До успехът обаче се стигна изключително трудно. Срещата вървеше кош за кош до края на третата част. Първата завърши 18:18, във втората габровско-бургаският състав взе лека преднина – 21:25. Третата също бе пълна с обрати, но последната дума бе за Искров – 19:23. Младият треньор и неговите подопечни пречупиха съперника в началото на последната четвъртина, когато набързо натрупаха аванс от 15-ина точки. Те показаха и далеч по-добра игра в защита в сравнение с първата среща, когато благоевградчани ги разпиляха с тройки и контраатаки. В Шумен домакините отбелязаха само 2 точки от бърза атака (срещу 22 за гостите), 5 минути преди края.

Над всички от „Черноморец 2014 ЧО“ пак беше Филип Самоилович. Гардът завърши с невероятния коефицент за ефективност 67. Цифрата отразява неговите 26 точки, 8 откраднати топки, 9 асистенции и изключителните 9 борби – при наличието в отбора на два центъра над 206 см. В този мач и те – Крум Дойчинов (208 см) и Иван Бонев (206) се представиха на прилично ниво. Крум отбеляза 15 точки, взе 7 борби, Иван приключи с 14 точки и 10 овладени топки. С 17 точки и коефицент 31 завърши Евгени Иванов, Илич приключи мача с 11, Антонио Станков – с 8, Георги Георгиев – с 2.