Важен е пътят не целта!

Слаб мач, но четвърта поредна победа за ЧАО

В най-слабия си мач за сезона вчера в своята зала „Орловец“ „Черноморец 2014 Чардафон-Орловец“ стигна до четвърта поредна победа в първенството на „А“ група. Баскетболистите на Владимир Искров очевидно играха под възможностите си, повечето от тях бяха немотивирани, разсеяни и си направариха трудна срещата, която очакванията бяха да спечелят с 50 т
В най-слабия си мач за сезона вчера в своята зала „Орловец“ „Черноморец 2014 Чардафон-Орловец“ стигна до четвърта поредна победа в първенството на „А“ група. Баскетболистите на Владимир Искров очевидно играха под възможностите си, повечето от тях бяха немотивирани, разсеяни и си направариха трудна срещата, която очакванията бяха да спечелят с 50 точки. Срещу един от най-слабите отбори в лигата – варненския „Академик“, селектиран почти изцяло от юноши, домакините стигнаха до невзрачното 90:79, като на полувремето дори губеха с 39:41.

Някои организационни проблеми и контузии на ключови играчи бяха субективната причина, снижила „бойния“ дух на отбора, но това не ги оправдава за невзрачната игра. Доброто изключиние в случая бе центърът Крум Дойчинов. 208-сантиметровия таран заби 35 точки, овладя 16 борби, записа 3 асистенци, открадна и две топки, което му донесе коефицент за ефективност 48. Моменти на проблясъци имаше и отстъпващия му само с 2 см Иван Бонев, направил също дабъл-дабъл – 12 точки и 12 борби.

В мача Владо Искров можеше да разчита и на близнаците Тодир и Милен Захариеви, които допринесоха за победата съответно със 17 и 4 точки. 14 точки вкара Евгени Иванов, който обаче игра твърде меко в защита, а стрелбата му от зоната на трите точки беше отчайваща – 1 успех от 8 опита, или 13% успеваемост. Впрочем по този показател „Черноморец 2014 Чардафон-Орловец“ стигна „дъното“ за сезона – само 3 сполучливи стрелби от 20 опита. Младоците от Врана бяха къде-къде по-точни от тройката – 9 от 25.

Заради контузия не игра сърбинът Неманя Илич, който напуска отбора и преминава в унгарски тим. Сънародникът му Филип Самойлович, който стана любимец на габровската публика, бе неузнаваем – завърши само с 2 точки, при стрелбата от зоната на две точки резултатът му е 1 от 9, от тройката – 1 от 6.

Следващият мач на бургаско-габровския тим е следващия понеделник в Русе срещу „Дунав“. Във водения от експомощника на Тити Папазов тим се подвизават четирима талантливи баскетболисти, които миналия сезон играха за „Чардафон-Орловец“ - Денис Титов, Герасим Николов, Евгени Хаджирусев и Камен Атанасов.