Важен е пътят не целта!

„Чардафон-Орловец“ стартира в 2017-та с две победи

С две победи при 14-годишните момчета стартира в 2017-та година в шампионата на Североизточната конференция баскетболният „Чардафон-Орловец“.
С две победи при 14-годишните момчета стартира в 2017-та година в шампионата на Североизточната конференция баскетболният „Чардафон-Орловец“. Вчера в своята зала „Орловец“ момчетата на младия треньор Антонио Станков изнесоха два изпълнени с драматизъм мача, в които имаше всичко - красиви изпълнения, себераздаване на терена, обрати в резултата, точна стрелба и уникални пропуски под кошовете.

В първата си среща габровци срещнаха севлиевския „Раковски“, от когото бяха инкасирали загуба през есента. Този път домакините започнаха устремно и още в първата част дръпнаха напред с 13 точки. Втората бе равностойна – 12:12, и се очакваше по-равностойната селекция на „Чардафон-Орловец“ без проблеми да докара мача до победа. Точно тогава обаче подрастващите баскетболисти се опитаха да съсипят нервите на треньора си, който обаче стоически понесе обрата – 7:23 в третата част. Момчетата от Севлиево започнаха добре и заключителната четвърт, но прибързани стрелби позволиха домакините да се окопитят. Успешни акции в таза част на мача на Боримир Алексиев, Мартин Миланов, Павел Пенчев и особено на Теодор Неделчев бяха решаващи за крайния успех с 64:57. По 18 точки в този мач отбелязаха Теодор и Мартин, Боримир завърши с 8.

Тео вкара и 17 точки за победата с 64:48 срещу горнооряховския „Локомотив 99“. Добромир Добрев завърши с 13, една тройка, Боримир Алексиев – с 11, Мартин с 9, Павел Пенчев записа 7.

Разликата в края не отразява реалното съотношение на силите. По-слабата втора петица на гостите, които водеха след първата част с 21:18, бе тяхната ахилесова пета – 20:6 за „Чардафон-Орловец“ във втората десетминутка. Габровци спечелиха и двете четвъртини при сборните петици – съответно с 15:11 и 11:10, но дори при 15 точки разлика изглеждаха пренапрегнати и допускаха елементарни грешки. Очевидно бе желанието на момчетата да покажат най-доброто от себе си пред своите приятели и родители, което водеше и до елементарни технически и тактически грешки. Все пак себераздаването им и желанието им за победа бе оценено от ентусиазираната публика, която страстно ги подкрепяше и в двете срещи.

Добра оценка за своите подопечни даде и Антонио Станков. Според него, въпреки проявените заради пренавитост слабости, „Чардафон-Орловец“ се е показал като най-добре подготвения технически състав, който е търсил победата чрез отборна игра, а не само индивидуални изяви. Духът и себераздаването, в което отново като че ли над всички беше Виктор Ангелов, са или основните козове на тима според младия наставник, който все пак, освен на лидерите Мартин и Теодор, отличи играта на Боримир Алексиев, Павел Пенчев, Добромир Добрев.

„Чардафон-Орловец“, който след тези мачове оглави класирането в своята група - Североизточната конференция е разделена на три, бе в състав: Добромир Добрев, Кристиян Костов, Боримир Алексиев, Теодор Неделчев, Павел Пенчев, Мартин Миланов, Тихомир Георгиев, Николай Георгиев, Николай Николов, Александър Христов, Виктор Баджеров, Виктор Ангелов.