Важен е пътят не целта!

Кадетките изпуснаха „Светкавица“ в Търговище

Кадетките на БК „Чардафон-Орловец“ изпуснаха спечелен мач срещу домакините от „Светкавица“ в Търговище и загубиха с 54:56 – след продължения, въпреки че водеха в резултата през по-голямата част от срещата, както и секунди преди нейния край.
Кадетките на БК „Чардафон-Орловец“ изпуснаха спечелен мач срещу домакините от „Светкавица“ в Търговище и загубиха с 54:56 – след продължения, въпреки че водеха в резултата през по-голямата част от срещата, както и секунди преди нейния край. Срещата бе част от битката по баскетбол в Североизточната конференция, която обединява отбори от зони „Мизия“ и „Добруджа“.

Габровки, водени в тази среща от Виктор Крушев, загубиха първата част с 8:13, спечелиха втората с 12:4, отстъпиха минимално в последните две четвъртини – 10:12 и 18:19, за да се стигне до 48:48 и продължения, в които домакините отбелязаха 8 срещу 6 точки.. Според наставника на тима фатални се оказали пропуските от наказателни удари – само 7 сполучливи от 22 опита, или 32%. По този показател съперничките им показали далеч по-добър резултат. Някои от състезателките играли под възможностите си, отбеляза Крушев, който все пак отчита и известната неопитност на своите подопечни - само три от състезателките на „Чардафон-Орловец“ в действителност са кадетки – повечето от момичетата са на 13-14 години. През есента габровски спечелиха всичките си мачове, но срещу по-слаби тимове. Въпреки че Крушев отказа да коментира съдийството, даденото на домакините рамо се вижда от протокола – трите кадетки „Чардафон-Орловец“ – Лора, Йоана и Микаела, бяха отстранени за 5 лични нарушения, Гергана „висеше“ до края с 4, а центърът Мария Богданова – с 3. Срещу домакините бяха свирени общо 15 нарушения за целия мач.

Най-резултатни срещу „Светкавица“ очаквано бяха лидерките на тима – близначките Лора и Йоана Янчеви, реализирали съответно 15 и 11 точки. С 11 е и Микаела Николова, а Гергана Минчева се „вмъкна“ между Лора и Йоана – 12.

Очаквано габровки нямаха проблеми в първия си мач - срещу „Преслав“ (Велики Преслав) – 59:26. Те доминираха през цялата среща, въпреки че през определени периоди пестяха сили за „Светкавица“ – 20:5, 15:2, 9:8, 15:11. В тази среща, в която габровки пак показаха слабости при изпълнение на наказателни удари – 5 сполучливи от 15 опита, най-точна под коша беше Йоана – 12 точки, 11 реализира центърът Мария Богданова, а 10 – Моника Цонева.

В Търговище момичетата от „Чардафон-Орловец“ за първи път играха с новите си екипи, чиято изработка бе спонсорирана от варненската фирма „Гугоманов клима инженеринг“. Габровската нишка тук се казва Стела Печинова, която, освен че е родена и израсла в Габрово, дебело подчертава, че е възпитаничка на ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“ Стела е изпълнителен директор на фирмата, а идеята й да се подпомогнат талантливите габровски подрастващи баскетболистки е подкрепена безрезервно от шефа й Христо Гугоманов – двамата са на снимката с отбора.

"Чардофон-Орловец" игра в състав: Гергана Минчева, Екатерина Христова, Дороти Ботева, Магдалина Дамянова, Мария Богданова, Ренета Тодорова, Микаела Николова, Лора Янчева, Невена Младенова, Йоана Янчева, Моника Цонева