Важен е пътят не целта!

"Чардафон-Орловец" дебютира със загуба в баскетболната "А" група при момчетата

Шампионът „Тунджа“ (Ямбол) се оказа високо препятствие за баскетболистите на „Чардафон-Орловец“ и те
започнаха със загуба участието си в Източната конференция на „А“ група при момчетата до 14 години.

"Чардафон-Орловец" дебютира със загуба в баскетболната "А" група при момчетата Шампионът „Тунджа“ (Ямбол) се оказа високо препятствие за баскетболистите на „Чардафон-Орловец“ и те започнаха със загуба участието си в Източната конференция на „А“ група при момчетата до 14 години. Въпреки сериозната подкрепа, която получиха от трибуните взала "Орловец", възпитаниците на треньора Антонио Станков излязоха видимо респектирани от най-добрия тим в България за тази възраст за сезон 2016/2017 и не успяха да покажат реалните си възможности. Гостите взеха добър аванс още през първата четвърт от мача, завършила при резултат 8:23, а до почивката вече водеха със 17:42. Момчетата от „Чардафон - Орловец“ бяха най-близо до съперника си в третата четвърт, която беше спечелена от "Тунджа" само с 6 точки разлика - 14:20. В заключителната част обаче превъзходството на тима от Ямбол отново беше категорично и доведе до сериозна разлика в крайния резултат - 37:83. „Можехме много повече, но не показахме това, което сме всъщност, и играхме много страхливо. Сериозна роля за това изигра самочувствието в състава на „Тунджа“ и това е нормално, защото те са действащите шампиони на България и имат повече опит в „А“ група. Все пак смятам, че направихме и много добри неща като отбор. Опитът е важен и ще си вземем поука за следващите мачове, които ни предстоят. Искам специално да благодаря и за голямата подкрепа, която получихме. Публиката беше страхотна“, коментира треньорът Антонио Станков след срещата. Във втория кръг „Чардафон-Орловец“ ще гостува на „Делфин“ в Бургас, който в първия кръг надигра като гост "Дунав" в Русе с 66:55. Мачът е следващата събота.