Важен е пътят не целта!

Теди Буков 11-ти с момчета 16

Бившият състезател на "Чардафон-Орловец" Теди Буков стигна до 11-то място на Европейското първенство

по баскетбол за момчета до 16 години Националният отбор по баскетбол за момчета до 16 години, дивизия

"В", което се проведе в Сараево, но в ролята си на помощник треньор.

Теди Буков 11-ти с момчета 16 Бившият състезател на "Чардафон-Орловец" Теди Буков стигна до 11-то място на Европейското първенство по баскетбол за момчета до 16 години Националният отбор по баскетбол за момчета до 16 години, дивизия "В", което се проведе в Сараево, но в ролята си на помощник треньор. Наставник на представителния ни тим е Христо Ценов, син на легендата Иван Ценов. В последния си мач от надпреварата тимът на България разгроми Дания с 81:51, като нито за миг не остави съмнения, че е по-добрият отбор на терена. Виктор Маргаритов завърши с 14 точки за успеха, Константин Костадинов добави 13. С 12 точки и 9 борби се отчете Дамян Минков, а Емил Стоилов записа дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби. Титлата в Сараево грабна Русия след успех над домакина Босна и Херцеговина с 83:77. Третото място и промоция за Дивизия А извоюва добре познатия ни отбор на Македония, който победи Чехия с 84:66. В подготовката си за Европейското националния отбор на България участва в Международния баскетболен камп 2018 и спечели Купата на Община Габрово, носеща името на Христо Донков.