Важен е пътят не целта!

Мъжете на "Чардафон" с победа срещу лидера

Мъжете на баскетболния "Чардафон" се утвърдиха на второто място в BGO Баскетболна лига "Център",
след като в последния кръг успяха да надделеят над плевенския "Бавни и яростни" в много завързан мач с
65:59. Съперниците им нямаха загуба в изиграните 9 кръга и лидираха уверено в групата, обединяваща също
толкова отбора - 9, от Централна България. Със самочувствието на лидери плевенчани стартираха и в
играния зала "Чавдар" в Троян мач.
 Съставеният почти изцяло от юноши на клуба габровски тим очевидно се огъна в началото.
Съперниците им взеха преднина и затова на водещият "Чардафон" в мач Виктор Крушев промени
намеренията си да пази възстановяващия се от контузия Антонио Станков. Тони - играещ треньор при
мъжете, наставник на юношите и кадетите, изкълчи глезен през декември, но пред опасността от втора
загуба за сезона от "Бавни и яростни" реши да превъзмогне неотшумялата още болка. И присъствието му
лека-полека се усети на терена, въпреки че на полувремето плевенчани водеха с 12 точки. Веднага след
старта на вторите 20 минути те дори фиксираха най-голямата разлики в мача - 37:23, но този момент бе
началото на обрата.
 Третата част габровци взеха със 17:13, а в първите пет минути на последната четвърт почти отказаха
съперниците си след серия 13:2 точки. Към края на мача играта се изравни, но финалният спринт пак бе в
полза на момчетата на Крушев - 12:9 в последните 5 минути.
 Контузеният Станков изигра 33 минути и вкара 13 точки за победата. Повече от него - 14, реализира
само пойнт гардът на юношите Росен Йорданов, който впечатли и със стрелбата си при наказателни удари -
6 от 6, или 100% успеваемост. Дабъл-дабъл - 12 точки, 12 борби постигна Георги Ненов, който е с най-висок
коефицент за ефективност от габровци - 17, Плътно след него е центърът Дисислав Дончев - 16, резултат
на 12 точки и 8 борби. Юношата Димитър Тодоров приключи срещата с 9 точки (всички реализирани с
далечна стрелба, 60% успеваемост) и 4 борби.
 Временото класиране "Чардафон" е убедително втори, с 2 загуби и с 3 победи повече от третия -
софийския "Перестройка", в който лидер е габровецът Орлин Атанасов.
"Чардафон" игра в състав Кирил Кирилов, Цветомир Минев, Димитър Радев (5 точки), Иван Монев, Росен
Йорданов (14), Антонио Станков (13), Димитър Андреев, Георги Ненов (12), Дисислав Дончев (12), Димитър