Важен е пътят не целта!

Втора победа за „Чардафон“ в мъжката ББЛ „А“ група

Селекцията на клуба участваща в мъжката „А“ група на ББЛ - зона Център, постигна втора победа от началото на сезона.

В зала „Ивайло“ във Велико Търново габровските юноши се наложиха над състава на „Чавдар“ (Троян) с 85:78. Любопитното в този мач е, че треньорът Антонио Станков влезе в игра за „Чардафон“. Той се появи на терена две минути преди изтичането на първите 10 и остана до края. Моментално си пролича колко е важно да има опитна фигура, която да дирижира отвътре играта на младите ни баскетболисти, и „Чардафон“ записа престижен успех над втория в класирането.
Димитър Тодоров и компания изковаха победата със силна игра в последната четвърт на срещата. Преди това двата състава няколко пъти си разменяха лидерството. „Чавдар“ взе първата част с 20:23, но „Чардафон“ обърна преди почивката - 52:48. Третата четвърт тръгна с 0:9 за тима от Троян и нов обрат в резултата, като в един момент авансът на съперника достигна 9 точки - 54:63. До края на частта отборът ни успя да минимализира щетите и преди заключителните 10 минути изоставаше само с 2 точки - 66:68. В последната четвърт присъствието на Станков на терена даде необходимата увереност на габровските юноши. Тройка на играещия треньор още в началото обърна за пореден път резултата - 69:68. Последва кош и фаул за „Чавдар“ и 69:71. Красимир Александров изравни, а още една тройка на Станков отново даде преднина на „Чардафон“. В последните пет минути отборът ни игра много силно и не изпусна лидерството, за да се поздрави с крайния успех - 85:78.
Капитанът Димитър Тодоров направи много силен мач и беше съвсем близо до трипъл-дабъл. Той завърши с 23 точки, 13 борби и 9 асистенци и коефициент на ефективност 39. Антонио Станков реализира 21 точки (6 асистенции, 4 борби), а с по 13 се отчетоха Красимир Александров и Цветомир Минев. За „Чавдар“ над всички бяха Камен Пенчев, вкарал 31 точки, и Александър Кръстев - 30 точки и 12 борби.

"Чардафон" игра в състав: Красимир Александров(точки 13, борби 3, асистенции 2, коеф. за ефективност 9), Боримир Алексиев(0, 0, 0, 0), Христо Саркизов(9, 2, 2, 5), Росен Йорданов(2, 1, 1, 4), Мартин Миланов(0, 0, 0, -1), Цветомир Минев(13, 6, 5, 16), Иван Монев(4, 5, 0, 9), Антонио Станков(21, 4, 6, 18), Андреан Деков(0, 0, 0, 0), Димитър Тодоров(23, 13, 9, 44).

(Коефцинетът за ефективност се изчислява по по стария алгоритъм - в който се вземат повече компоненти за оценка, заложен в базата данни на ОБК "Чадафон", затова има незначителни разлики със официалния протокол - бел. на ред.)

Още две гарнитури на Обединен баскетболен клуб „Чардафон“ играха през уикенда.
В Русе девойките на клуба до 16 години записаха победа и загуба в първия турнир за 2021-ва за зони Добруджа/Мизия. Воденият от Виктор Крушев състав на „Чардафон“ надигра без проблем тима на „Шумен“ с 53:25, но отстъпи в двубоя с домакините от „Дунав“ с 45:72. Катастрофална втора част, приключила при резултат 4:31, попречи на момичетата ни да се борят за победата. Във временното класиране отборът на „Чардафон“ заема четвърта позиция.

Победа и загуба записаха и момчетата до 12 години на клуба, които бяха домакини в зала „Орловец“ на първия турнир за 2021-ва в зона „Мизия“. Момчетата на Мариян Костадинов надиграха категорично горнооряховския „Локомотив“ с 61:15, но в последствие загубиха от „Чавдар“ (Троян) с 29:52. В класирането след първия турнир момчетата на „Чардафон“ са трети.