Важен е пътят не целта!

"Чардафон" с втора победа срещу "Дунав"

Втора победа за сезона в първенството на ББЛ "А" група Център, и то пак като гост срещу "Дунав" в Русе, постигна габровският "Чардафон".

Двата тима спорят за четвърто-шесто място в групата, в тази битка е набъркан още горнооряховският "Локомотив". Резултатите досега отговарят на предварителните очаквания - в "Чардафон" преобладават, а "Дунав" е съставен само от юноши.
В последната среща домикините излязоха пределно мотивирани за първи успех, след като в състава на противниците им отсътваше играещият треньор Антонио Станков. Младият наставник по същото време беше в Стара Загора за мачовете на кадетите на "Чардафон" в Дивизия "Изток", обядиняваща зоните Загоре и Мизия, а край Дунава го заместваше Мариян Костадинов.
В Русе стартът се понрави на местната публика. Домакините поведоха с 11:7 и успяха да задържат преднина до края на първата четвърт - 19:18, въпреки че водачеството се променя 8 пъти. След това обаче настъпи пълен крах. Начело с бъдещия играч на мача - Борислав Алексиев, във втората част габровци просто пометоха своите съперници - 28:7. Оттук насетне мачът се доиграваше - русенци взеха последните две десетминутки с 15:13 и 20:16, но това нямаше особено значение.
Очаквано гостите доминираха в борбата под кошовете - 46:40, където отново се отличи капитанът Петър Митков - 11 борби, със седем остана Дисислав Дончев. Пак очаквано младите домакини често допускаха грешки - 12:20, но неочаквано те не успяха да използват основното си оръжие - бързината, и "Чардафон" направо ги съсипа на контраатаки - 12:20. По-равностойна се оказа и резервната скамейка на габровци - 22:12 точки.
Най-радващото за "Чардафон" бе, че лидер в този мач бе юношата Борислав Алексиев - 25 точки, 6 борби, 4 асистенции, 2 откраднати топки, 78.6% успеваемост при стрелбата, 31 коефицент за ефективност. Втори по ефективност бе Стефан Бакалов - 19, който за сравнително краткото време на терена - малко над 9 минути, правеше всичко на 100 порцента - 4 от 4 при стрелбата, 1 от 1 от наказателната линия, взе 4 борби, добави и 4 асистенции.
"Чардафон" игра в състав: Илиян Павлов (коеф. за ефективност 0, борби 3, асистенции 0, точки 0), Георги Ненов (27, 9, 5, 17), Димитър Радев (1, 1, 4, 8), Боримир Алексиев (33, 6, 4, 25), Христо Саркизов (1, 0, 0, 4), Стефан Бакалов (20, 4, 4, 9), Дисислав Дончев (8, 7, 1, 5), Димитър Тодоров (-2, 0, 0, 5), Петър Митков (13, 11, 6, 2), Мартин Миланов (0, 1, 0, 0).