Важен е пътят не целта!

Седем от "Чардафон" без шансове срещу "Дунав" - 79:100

Само със седем състезатели, включително със самия себе си, разполагаше старши треньорът на "Чардафон" Антонио Станков за първия плейоф от първенството на Българска баскетболна лига "А група Център", който се игра в неделя в Русе, в зала "Дунав", срещу едноименния местен тим.

Кадровият недоимък лимитира шансовете на габровския тим срещу победителя в редовния сезон. Пасивът от тези мачове бе 0:3 победи, но Станков бе оптимист. Според него статистиката не отразява реланото съотношение на силите, стига отборът му да е в пълен състав. За пореден път това не се случи. Извън строя бе капитанът Димитър Радев, заради контузии мачът бе зачеркнат за Никола Любенов, Георги Стоянов и Калоян Колчев. В последния момент от състава отпаднаха Стефан Бакалов и спортист номер едно на "Чардафон" за сезон 2021-2022  - двуметровият Боримир Алексиев, който рядко завършва мач с под 15-17 точки.  В тази ситуация Антонио вписа и себе си, но  стартовият лист пак не изглеждаше внушителен.
    Въпреки това "Чардафон" изглеждаше внушително в първите петнайсетина минути. Габровци откриха резултата с кош точно на играещия треньор и през първата четвърт, завършила 21:25,  наложиха игра кош за кош.  Нещо повече - в начолото на втората дори успяха да изравнят, а след това да поведат - 32:29.  4 минути преди края на първото полувреме домакините изравниха - 37:37, а след това главоломно бързо натрупаха и разлика - 29:22 и двуцифрена преднина преди вторите 20 минути.

Второто полувреме не промени нищо. Или по-скоро гостите нямаха сили да изменят хода на събитията в своя полза.  Воденият от опитния Руслан Русев тим играеше с лекота и спечели и последните две части - 24:19, 22:17. Малката преднина във всяка доведе до убедителната домакинска победа накрая - 100:79. Русев използва всички свои състезатели, поддържайки високо темпо, което се оказа непосилно за разполагащия само с две смени "Чардафон".
    Домакините си предаваха плеймекъра на гостите - Антонио Станков, докато последният просто свърши батериите. За пореден път габровци не успяха да се справят с играещия помощник-треньор на "Дунав". Мощният Николай Николов стана играч на мача с 26 точки и коефицент за ефективност 27.  Други негови съотборници завършиха с двуцифрен актив.
    От габровци най-резултатен бе Ростислав Тончев - 18 точки, коефицент за ефективност 19. Антонио Станков наниза 15, кофефицент 11. При наличието на 4 двуметрови съоторници - Манол и Ростислав Тончеви, Андреан Деков и  Мартин Миланов, Антонио се оказа и борец номер едно от габровския тим със 7 овладени топки. За пореден път битката под ринговете бе загубена срещу "Дунав" - 32:44. В тази ситуация, очаквано, точките от подкошието са в полза на домакините - 56:40.  При съотношение 12:7 в стартовите състави не е изненадващ и показателят за приноса на резервите - 36:18.  Затова пък не толкова очаквано е лекото преимущество на "Чардафон" при бързите контраатаки - 23:19,  защото и "Дунав" е пълен с млади и пъргави момчета. Габровци по-умело се възполваха и от противниковите грешки - 21:17, но това се оказа недостатъчно.
    "Играхме добър баскетбол - оцени след срещата старши треньорът Антонио Станков. - Момчетата дадоха всичко от себе си. Всеки остави сърцето си на терена в името на "Чардафон". Но трудно се играе само с две смени. Въздухът им се оказа повече. Те са отбор, който тренира заедно всеки ден. При тази ротация и ритъм, всичко беше в тяхна полза. Но поздравявам момчетата за себераздаването! В неделя, от 16 часа, е вторият мач. Излизаме за победа!  Надявам се да сме в пълен състав и разчитаме много на феновете. Да дойдат в залата и да ни подкрепят! Да подкрепят "Чардафон".
    "Чардафон" срещу "Дунав" бе в състав: Ростислав Тончев (коеф. за ефективност 17, борби 5, асистенции 2, точки 18),  Боримир Алексиев (0, 0, 0, 0),  Цветан Тодоров (9, 6, 2, 12),  Манол Тончев (5, 4, 1, 10),  Андреан Деков (7, 0, 1, 10),  Константин Търновски (7, 1, 0, 8),  Антонио Станков (13, 7, 3, 15),  Мартин Миланов (10, 5, 1, 6).