Важен е пътят не целта!

„Чардафон" с очаквана победа - 73:68 срещу „Гочита"

До успеха над великотърновския тим се стигна обаче неочаквано трудно

В мач от седмия кръг на първенството на ББЛ „Б група Център“ мъжкият отбор на „Чардафон“ постигна очаквана победа над великотърновския „Гочита“ с 73:68, макар и неочаквано трудно. Срещата се игра в събота в залата не Великотърновския университет.  Преди сблъсъка треньорът Димитър Тодоров имаше известни притеснения заради многото отсъстващи състезатели, между които и намиращия се в отлична форма Андреан Деков. Късата резервна скамейка - само 6 играчи бяха на разположение, обаче получи сериозно подкрепление в лицето на Антонио Станков. Преминалият през лятото в плевенския „Спартак“ доскорошен наставник в „Чардафон“ не можа да отхвърли офертата на своя наследник Димитър Тодоров и играе за бившия си клуб, когато ангажиментите му не се препокриват. Антонио изнесе поредния си силен мач - вкара 15 точки, взе 5 борби, пусна и 6 асистенции. Колкото него - 40 минути на терена, издържа само Стефан Бакалов. До 40 на Тодоров не му стигнаха секунди - 39:11 минути.
    Резултата в срещата откриха домакините чрез кош на Ангел Ламбев. Водачеството им обаче продължи  общо 20 секунди за целия мач. Тройка на Димитър Тодоров обърна резултата откъм правилната му страна и „Чардафон“ бе напред в резултата в продължение на 37:22 минути. На моменти разликата минаваше в двуцифрената зона, но като цяло срещата бе оспорвана - 12:17, 20:17, 18:24, 18:15 в отделните части. Особено през първата се играеше кош за кош, когато лидерството се мени 4 пъти, в два случая точките бяха равни.
    Всъщност срещата бе оспорвана до самия край. Когато изглеждаше, че габровци аха ще пречупят съперника, „Гочита“ изведнъж набираше въздух и се доближаваше на кош разстояние - 34:34 в началото на третата част, 50:53 10 минути по-късно, 68:71 минута преди края. Успешна борба в защита, а след това безгрешно изпълнени два наказателни удара от Теодор Върбанов сложиха точка на спорта.
    С най-голям принос за победата е Цветослав Митев, който записа дабъл-дабъл - 12 борби, 16 точки и коефицент за ефективност 21. Отличен мач изнесе и Стефан Бакалов - 16 точки, 7 борби и 5 асистенции. Играещият треньор и капитан Димитър Тодоров почти дублира постижението на Митев - 12 борби, 13 точки, 5 асистенции.
    Макар и с малко, „Чардафон“ бе по-добрият тим кажи-речи по всички компоненти на играта - 48:46, борби, 44:40 точки под коша, 17:15 след противникови грешки, 15:14 точки от втори шанс, 14:6 от контраатаки.
    "Малко трудно ни се получи - призна вчера треньорът Димитър Тодоров. - Играха по-добре, отколкото очаквахме. Техни момчета - Евгени Иванов, Ангел Ламбев, направиха голям мач и ни затрудниха. Тъй като бях на терена, нямах пълен поглед върху мача, но снощи го изгледах. Не ми хареса как играхме в защита. Бяхме без резерви и това също оказа влияние."
    Успехът над „Гочита“ обаче не подобри класирането на габровския тим. Сметките се объркаха заради неочакваната победа на горнооряховския „Локомотив“ над почти безгрешния до този момент „Дрийм тийм“ с 67:55. Троянчани се появиха във Велико Търново без част от звездите си, начело с Цветослав Острев, което се оказа фатално за тях. 52-годишният Пеньо Нацкин пак регистрира 40 минути на терена, вкара 12 точки, взе 13 борби, коефицент за ефективност 25, отстъпвайки само на сина си Кристиян - 23 точки, 14 борби, КЕ 26.
    „Локомотив“, „Дрийм тийм“ и „Чардафон“ са с по 12 точки, горнооряховчани са с най-добра кошова разлика. Ситуацията едва ли ще се промени следващата седмица, когато би следвало, ако не се отложи, да се изиграе последният турнир за тази година. И трите тима срещат преодолими съперници.
    Срещу „Гочита“ „Чардафон“ бе в състав:  Теодор Върбанов (11, 4, 0, 6),  Цветослав Митев (21, 12, 0, 16),  Стефан Бакалов (23, 7, 5, 17),Димитър Тодоров(C) (19, 12, 5, 13),  Константин Търновски (-1, 4, 0, 6),  Антонио Станков (10, 5, 6, 15).