Важен е пътят не целта!

Момчетата на „Чардафон-Орловец“ - трети в зона „Мизия“

Момчетата до 14 години на БК „Чардафон-Орловец“ завършиха на трето място редовния сезон на зона „Мизия“ по баскетбол. За финалната четворка, турнирът се изигра през уикенда в Габрово, се класираха още безспорните лидери - „Дунав“ (Русе), „Етър 49“ (Велико Търново), и „Чавдар“ (Троян).

В първата среща габровци срещу доскорошните възпитаниц

В първата среща габровци срещу доскорошните възпитаници на наставника си Виктор Крушев – връстниците им от Търново. Очаквано „виолетовите“ взеха убедителна победа – 71:40, домакините обаче успяха да запишат успех в четвъртата част 16:4. Над всички от ЧАО в този мач бяха Димитър Алексиев – 21 точки и Цветомир Минев – 9.

Двамата се доказаха като лидери на отбора и в мача за третото място. Митко завърши срещата с 29 точки, Цецо – с 12. Кошмайсторът на „Чардафон-Орловец“ можеше да запише и повече попадения, но загуби концентрация в последната част, с което си извоюва място на резервната скамейка и допълнителни упражнения след мача за повишаване на отговорността към отбора и треньора и собственото си самоуважение.

Иначе домакините демонстрираха много сериозно игрово и тактическо израстване за последните месеци и просто размазаха съперника си – 53:16 срещу традиционно труден съперник. „Чавдар“ е една от водещите школи в региона, мъжкият му тим е сред лидерите на „А“ група. Срещу отборите от този клуб победите на „Чардафон-Орловец“ след възстановяването на баскетбола в Габрово през 2009 година се броят на пръсти. Работата на привлечените миналото лято от Велико Търново специалисти Виктор Крушев и Анита Крушева обаче вече очевидно започна да дава резултати. Следващата цел на Виктор е победи срещу бившия му тим - „Етър 49“.

Третото мястов зона „Мизия“ извоюваха: Теодор Николо, Димитър Алексиев, Павел Пенчев, Валери Пейков, Тихомир Стоянов, Мартин Миланов, Крум Ахилей, Габриел Танев, Цветомир Минев, Мартин Тинчев, Димитър Андреев и александър Митев.