Важен е пътят не целта!

Тежко поражение допусна отборът на „Чардафон-Орловец“ в 7-я кръг от първенството в

Тежко поражение допусна отборът на „Чардафон-Орловец“ в 7-я кръг от първенството в мъжката „А“ баскетболна група. Тимът на „Академик“ (Благоевград) нанесе сериозен удар по самочувствието на младите габровски баскетболисти, като се наложи в зала „Орловец“ с категоричното 87:49. Така съставът на Югозападния университет в Благоевград влезе в четворката, с актив от 4 победи и 3 поражения, докато „Чардафон“ отстъпи на пето място с баланс 3:4. Двубоят в зала „Орловец“ криеше интрига само в първата част, която завърши при аванс от 3 точки за гостите - 19:22. Втората четвърт обаче започна катастрофално за „Чардафон“. „Академик“ направи серия от 0:13 и чувствително увеличи преднината си. Момчетата на треньора Божидар Гьорев не намалиха оборотите и след почивката и с нова силна серия от 0:11 решиха всичко в мача. Домакините пък тотално рухнаха психически и това доведе до неприятната в цифрово изражение загуба с 38 точки разлика - 87:49. „Академик“ имаше предимство във всички показатели. Гостите отбелязаха 8 тройки, срещу само 3 за домакините, имаха предимство при стрелбата за две точки - 28 срещу 16, и направиха повече борби - 37 срещу 30. Освен това баскетболистите от Благоевград бяха по-прецизни при подаванията, записаха 26 асистенции (срещу 17 на „Чардафон“) и предизвикаха повече грешки в редиците на съперника си. Никола Трайков беше най-резултатен за победителите с 19 точки, 7 борби и 7 асистенции, а Милен Захариев се отчете с 12 точки и 7 борби. За „Чардафон“ с 13 точки и 6 борби приключи Денис Титов, а Герасим Николов вкара 10 точки. Шампионатът в „А“ група ще бъде подновен на 12 януари. Тогава „Чардафон“ ще гостува на „Дунав 2007“ в Русе.