Важен е пътят не целта!

„Чардафон-Орловец“ втори в Младежката лига

„Чардафон-Орловец“ втори в Младежката лига „Чардафон-Орловец“ се затвърди на второ място в Младежката лига след измъчена победа вчера в Габрово над софийския „Ахил“ със 73:60. Подопечните на Владимир Искров и Николай Вътков очевидно бяха подценили съперника си, когото надиграха категорично преди около два месеца в столицата. Въпреки ръстовото си предимство и очевидно по-равностойния състав те не съумяха да дръпнат в резултата и запазиха интригата до последните минути на срещата. Очаквайки лек мач, старши треньорът Владимир Искров дори не включи в състава капитана Герасим Николов и един от водещите си състезатели – Евгени Хаджирусев. Не е ясно обаче дали и тяхното присъствие щеше да промени лежерното поведение на домакините почти през целия мач. В приспивно темпо те успяха все пак да дръпнат с 11 точки в края на първата част – 31:20. Третата обаче беше кошмарна за габровската публика, а и за наставниците на „Чардафон-Орловец“. „Ахил“ направиха 10:0 точки, а малко след това успяха дори да поведат за кратко в резултата. Общо гостите са били водещи по този показател в 3:35 минути на мача, срещу 36:11 за домакините. „Набиването на обръчите“ от страна на Искров преди четвъртата имаше ефект, макар и непредизвиканите грешки да продължиха, и нещата дойдоха на мястото си – 28:18 за домакините и победа със 73:60. Най- резултатен за габровци бе Кристиян Ставрев – 18 точки, с 14 завърши Максим Алексиев, 205-сантиметровият Иван Бонев - с 12, който е първи по ефективност – коефицент 24, и в борбата под кошовете – 12. Другият център – Денис Титов (208 см), спечели 10 борби, вкара 8 точки, но пропусна 5 пъти от деветте си опита за стрелба от двете точки. Нямаше ден в този мач и капитанът Ерик Йорданов – 2 точки, само един сполучлив от 6 опита при стрелбата от двете точки, 0 от два - от трите. С нула завърши един от лидерите на „Чардафон-Орловец“ - Камен Атанасов, който играе и за мъжете на „Левски“ в НБЛ при Тити Папазов. Камен не сполучи при нито един от десетте си опита за стрелба – 2 от тях от зоната на трите точки. Сред най-резултатните от гостите беше доскорошният състезател на „Чардафон-Орловец“ Иван Ненчев – 16 точки. 182-сантиметровият гард успя да спечели и 11 борби, колкото и центъра на „Ахил“ Христо Михайлов. Христо вакара и 17 точки, с 15 завърши Диян Абрашев. С този измъчен успех „Чардафон-Орловец“ почти си осигури участие във финалната четворка, ако няма сериозни издънки през пролетта. Срещу „Ахил“ играха: Георги Георгиев, Александър Илиев, Никола Ангелов, Христо Велчев, Кристиян Ставрев, Калоян Панчев, Ерик Йорданов, Камен Атанасов, Денис Титов, Иван Бонев, Стефан Иванов, Максим Алексиев.