Важен е пътят не целта!

Балкан си върна за загубата в Ботевград

Балкан си върна за загубата в Ботевград „Балкан“ си върна вчера на габровския „Чардафон-Орловец“ за загубата в родната зала в Ботевград през есента. В мач от деветия кръг на Младежката лига по баскетбол символичните гости – срещата по договорка между клубовете се игра в зала „Универсиада“ в софия, надделяха със 77-70 . Така ботевградчани взеха и предимство в директните двубои, тъй като по-рано те бяха загубили с 3 точки. След този мач „Чардафон-Орловец“ е с 5 успеха и 3 загуби, а балансът на ботевградчани е 5-2. Слид силна трета част гостите от Ботевград взеха аванс от 7 точки, а в четвъртата разликата стана и 9. Това бе малко след средата й, но за две минути играчите на Габрово направиха серия от 8-0 и се доближиха само на точка. След това обаче гостите отговориха със същата серия и това ги изведе до успеха. В крайна сметка разликата между двата тима се оказаха трите тройки в повече за „Балкан“, гостите имаха и предимство в борбата, където овладяха 18 топки в повече, а и вкараха 12 срещу 4 точки след борби в нападение. Роденият в Троян Радослав Кочев направи дабъл дабъл за победителите с 16 точки и 11 борби, заби и 3 зрелищни чадъра. Николай Маринов се включи с 15 точки и 5 борби, а с 14 и 5 завърши Ростислав Тончев. За „Чардафон-Орловец“ най-резултатен бе капитанът Герасим Николов с 21 точки, а с 19 приключи възстановаващият се от контузия Кристиян Ставрев.