Важен е пътят не целта!

Техническият би и „Баш мечките“, на победа от финала

Отборът не Техническия университет – под това име играе мъжкия „Чардафон-Орловец“ в първенството на Националната аматьорска баскетболна лига (BGO ББЛ) заради подкрепата, която оказва на играта ректорът проф. Райчо Иларионов, е на крачка от финала на в групата, обединяват тимовете от Централна България.
Отборът не Техническия университет – под това име играе мъжкия „Чардафон-Орловец“ в първенството на Националната аматьорска баскетболна лига (BGO ББЛ) заради подкрепата, която оказва на играта ректорът проф. Райчо Иларионов, е на крачка от финала на в групата, обединяват тимовете от Централна България. В събота в зала „Ивайло“ във Велико Търново те изненадаха фаворита „Баш мечките“ с 88:83. За домакините от Старата престолнина това бе първо поражение в настоящия сезон. В редовния шампионат те постигната 10 победи в 10 мача и, заедно с „Фор фън“, си осигуриха място директно на полуфиналите. След слабия старт, габровци завършиха сезона предпоследни, с равни точки с „Чавдар“ (Троян), когото прегазиха и в двата четвъртфинални мача.

Метаморфозата в ТУ от аутсайдер в лидер се случи със завръщането в тима на играещия треньор на „Чардафон-Орловец“ Антонио Станков, както и на доскорошния състезател Борислав Ганчев. Така габровските „студенти“ завършиха ударно редовния шампионат с 4 победи от 5 мача, тази серия продължиха и в плейофите.

При това стартът на съботната среща трудно можеше да бъде по-кошмарен. Първата четвърт завърши 26:17 за домакините, в началото на втората част разликата набъбна до 24 точки. Тогава старши треньорът Виктор Крушев реши да промени схемата на игра, направи няколко рокади, заложи на зоновата защита и нещата потръгнаха. Действително, полувремето завърши 51:35 за „Баш мечките“, но тенденцията бе променена. С 24:19 в третата и 29:13 в четвъртата част габровци измъкнаха много сладка победа с 88:83, която изведнъж ги превърна във фаворити за финала.

Над всички от победителите отново беше Антонио Станков – 32 точки, 5 борби и 4 асистенции Амбициозният специалист обаче не бе съвсем доволен от себе си заради ниския коефицент на далечната му стрелба – вкара 2 тройки от десетина опита.

С две тройки е и кадетът Цветомир Минев, който, по общо мнение, изигра мача на живота си. Подрастващият баскетболист вкара 14 точки, вложи много старание в защита и заслужи отлични оценки от треньорите си. На обичайното си ниво бе центърът Дисислав Дончев – 17 точки, 8 борби, 1 асистенция. Много полезен бе и Даниел Пенков – 8 точки, 4 борби, 5 асистенции. Георги Арихтев завърши мача с показатели 6, 5, 1.

"Технически университет“ игра в състав: Петър Митков, Кирил Кирилов, Антонио Станков, Даниел Пенков, Стефан Бакалов, Борислав Ганчев, Христо Маринов, Цветомир Минев, Николай Лозанов, Георги Арихтев, Дисислав Дончев.