Важен е пътят не целта!

Трета купа за „Чардафон-Орловец“

Трета купа за сезона спечелиха състезателите на БК „Чардафон-Орловец“. След юношите и младежите, с отличие приключиха шампионата и кадетките. Водените от треньора Теди Буков момичета стигнаха до третото място в т. Нар. Финал „Б“, който се проведе за първи път. Домакин бе Бургас, а до първото място безапелационно стигнаха 16-годишните баскетболистки на „Академик“ (Пловдив). Втори е „Тони 7“ от Сливен.

В мача за третото място „Чардафон-Орловец“ среща „Раковски Грипс“, от когото през ноември загуби в Стара Загора с 50 точки. Месец по-късно, в Габрово, разликата беше стопена до минус 10. Израстването си през годината габровки, чийто старши треньор Павел Калчев, Буков е негов помощник, демонстрираха и в Бургас, където се наложиха с 56:51. Над всички от победителките бяха Мария Вълчева, Десислава Понева и Валерия Тачева. Дебют в отбора направиха талантливите близначки Йоана и Лора Янчеви, които играха със специално лекарско разрешение, защото са едва 12-годишни.

До бронзовите медали в Бургас стигнаха: Сияна Янкова, Валерия Тачева, Искра Димитрова, Пламена Карапенева, Ренета Иванова, Лора Янчева, Йоана Янчева, Десислава Понева, Елица Букева, Мария Вълчева и Стефания Маджарова.