Важен е пътят не целта!

„Чардафон" отписа третото място след провал в Горна Оряховица

Габровският „Чардафон“ загуби шансове да се пребори за третото място в ББЛ „Б група Център“, след като в събота в Горна Оряховица се провали срещу домакините от „Локомотив“ – 45:61.

. Срещата беше от тринадесетия  кръг на първенството, а водените от Димитър Тодоров момчета нито за момент не се проявиха като сериозен опонент на домакините, които без особен напън си върнаха за загубата с 59:69 през ноември във Велико Търново. В тази обстановка легендарният Пеньо Нацкин, който вчера навърши 53 години, изигра само половината от привичните си 40 минути и даде път на по-младите. Начело с неговия син Кристиян, който завърши с 12 точки и 6 борби. Толкова записа и регионалният представител на Българска федерация „Баскетбол“ Данаил Киров, а Тони Прокопиев – 11.
    Домакините поведоха убедително – 17:8, в първата част и отказаха своите съперници във втората след 12:7. „Чардафон“ живна малко след почивката, колкото да бъде по-равностоен и да не се стига до разгромна загуба – 13:14 и 17:18 от гледна точка на победените.
    В тази достойна за забравяне среща габровци постигнаха превес само по един компонент – 18:13 точки от резервите. По всички останали „Локомотив“ се оказа по-подготвен за сблъсъка, който влияеше на разпределението на местата между второ и четвърто. В борбите домакините бяха едни гърди напред – 48:40, както и при точките от втори шанс – 10:9. В останалите елементи преимуществото им беше по-категорично – 30:20 точки от близки стрелби, 16:9 след противникови грешки, 8:3 след контраатаки. Като цяло се стигна до пълно равенство при ефективността на стрелбата – 34.7% - 25 от 72 за „Локомотив“ и 17 от 49 за „Чардафон“. От наказателната линия подопечните на Димитър Тодоров съвсем го извадиха от равновесие, стигайки до ученически резултат – 7 от 24, или 29.2%.
    „От никого не съм доволен. Буквално нямаше един играч, който да ми хареса. Не слушаха изобщо какво им говоря и съм сигурен, че това повлия. В петата минута им начертах една комбинация. За 35-те минути до края я направих точно два пъти и то не както трябва. Липсваше ни гард. Аз съм контузен, Антонио Станков нямаше възможност да дойде, затова тази позиция се оказа проблемна. Извъртяха се всички. Изнасяхме топката в предно поле, но там трудно се вземаха решения. В защита горе-долу играхме добре, но в нападение нямахме идеи. Няма как да се получи без тренировки“ – след мача даде воля на разочарованието си Димитър Тодоров.
    Все пак габровската чета бе отсрамена отчасти от неговия колега – играещия треньор Стефан Иванов – Джордъна, който единствен от двата тима завърши с дабъл-дабъл – 11 борби, 15 точки. Бъдещият юрист Андреан Деков, спортист номер едно на клуба за сезон 2022-2023, записа двуцифрен точков актив – 10.
    В последния кръг „Чардафон“ трябва да гони задължителна победа срещу великотърновския „Гочита“, за даде шанс на изградения от юноши на клуба тревненски „Зограф“ да се изкачи две позиции напред при успех над „Етрос“. Иначе момчетата на Димитър Тодоров са твърдо четвърти, което на плейофите ги изправя срещу свищовския „Алеко“.
    „Чардафон“ бе в състав:  Димитър Андреев (коеф. за ефективност 0, борби 0, асистенции 1, точки 3),  Валери Пейков (0, 5, 2, 0),  Теодор Върбанов (0, 6, 0, 2),  Крум Ахилей (0, 2, 0, 2),  Цветослав Митев (0, 3, 0, 2),  Николай Василев (0, 1, 0, 3),  Андреан Деков (0, 4, 1, 10),  Константин Търновски (0, 3, 2, 8),  Константин Търновски (0, 11, 1, 15).