Важен е пътят не целта!

Неприятна домакинска загуба на "Чардафон-Орловец"

Неприятна домакинска загуба на "Чардафон-Орловец" Светозар Гатев Неприятна загуба в мъжката „А“ баскетболна група записа отборът на „Чардафон-Орловец“. В среща от деветия кръг на първенството воденият от Владимир Искров габровски тим допусна поражение в зала „Орловец“ от състава на „Чавдар“ Троян, с 57:92. Това беше трета поредна домакинска загуба за тима и общо пета от началото на сезона. Отборът има и четири победи, и с актив от 13 точки заема 5-то място във временното класиране. Баскетболистите на „Чардафон-Орловец“ започнаха агресивно срещата, но и доста разконцентрирано. Домакините прибързваха в действията си, допуснаха много брак в пасовете и напълно загубиха битката в подкошието. След 4 откраднати топки, 10 допуснати грешки от габровския състав и осем отсъдени наказателни удара в полза на гостите, в края на първата четвърт отборът на „Чавдар“ вече имаше аванс от 12 точки - 18:30. Нещата не промениха в игрови план и през вторите 10 минути, и гостите от Троян увеличиха още повече аванса си, който достигна до 18 точки на почивката - 34:52. Владимир Искров се опита да промени негативния развой на събитията със серия ротации в състава, но ефект нямаше. Грешките продължиха и разликата бързо мина 20 точки. Домакините напълно свалиха гарда, а баскетболистите от Троян започнаха да се забавляват и направиха няколко доста атрактивни разигравания и кошове. Привържениците на „Чардафон“ с мъка дочакаха сирената за край на мача, която прозвуча при разлика от 35 точки в полза на „Чавдар“ - 57:92. Гостите реализираха цели 32 точки от противникови грешки. Отборът на „Чавдар“ имаше превъзходство в стрелбата с 47% (34 успешни от 72 опита), срещу 43% на домакините (21 от 49). При тройките съотношението на успешните опити беше 3 към 7. Баскетболистите от Троян направиха 40 борби, срещу 31 на домакините, откраднаха 8 топки, а „Чардафон“ само една, и принудиха съперника си да допусне 23 грешки. При асистенциите съотношението беше 12:14. Най-резултатен за победителите беше капитанът Ценко Наков с 19 точки, 5 борби и 3 асистенции. 16 за успеха добави Радослав Кочев (6 борби, 1 асистенция), а Данаил Христов записа дабъл-дабъл с 15 точки и 11 борби. За „Чардафон-Орловец“ 18 точки отбеляза капитанът Герасим Николов (3 борби, 2 асистенции), който обаче допусна и най-голям брой грешки - 7. 15 точки и 5 борби записа центърът Денис Титов. В следващия кръг „Чардафон-Орловец“ ще гостува на „Шумен“. Мачът е идната неделя. Днес пък е поредният двубой на тима в Младежката лига. В зала „Орловец“ момчетата на Владимир Искров ще приемат състава на „Академик“ (Пловдив). Срещата е от 13 часа.