Важен е пътят не целта!

Втора загуба на "Чардафон-Орловец" в Младежката лига

Втора загуба на "Чардафон-Орловец" в Младежката лига\r\nСветозар Гатев\r\nОтборът на „Чардафон-Орловец“ допусна втора загуба в Младежката лига по баскетбол. В първа \r\nсреща от 8-я кръг на първенството момчетата на треньора Владимир Искров отстъпиха в зала \r\n„Орловец“ на пловдивския „Академик“ с 63:90. За баскетболистите на „Чардафон“ това беше втори \r\nмач в рамките на по-малко от 24 часа, след двубоя срещу „Чавдар“ (Троян) от мъжката „А“ група, \r\nи умората явно натежа. Първата четвърт премина през 6 точки аванс за гостите, но с кош на \r\nМаксим Алексиев пет секунди преди края и, домакините успяха да изравнят - 15:15. Катастрофални \r\nсе оказаха вторите 10 минути от мача, които момчетата на Владо Искров загубиха с 10:27. Играта на \r\nгабровския тим отново беше изпълнена с доста грешки, а стрелбата куцаше. На другия полюс беше \r\nпредставянето на пловдивчани, за които отличен мач направи Николай Николов. Три негови \r\nтройки направиха сериозната разлика в частта, която приключи при 17 точки пасив за „Чардафон - \r\nОрловец“. Третата четвърт също тръгна зле - с 0:5 за „Академик“. Две тройки на Ерик Йорданов и \r\nедна на капитана Герасим Николов намалиха разликата и върнаха за кратко надеждата, но чудото не \r\nсе случи. В последните 10 минути тонусът на домакините падна съвсем и разликата бързо мина 20 \r\nточки, до крайното 63:90. \r\nГостите завършиха с 47% ефективност в стрелбата, срещу 39% на домакините. Особено висок беше \r\nпроцентът на успеваемост на пловдивчани от линията за изпълнение на наказателен удар - 79% (23 \r\nсполучливи от 29 опита). „Академик“ направи и 7 борби и 7 асистенции повече от домакините, и \r\nпринуди съперника си да направи 29 грешки в мача.\r\nНиколай Николов беше над всички на полето и завърши с дабъл-дабъл - 33 точки и 12 борби. \r\nИграчът с номер 8 в състава на гостите направи и няколко зрелищни забивки в коша на \r\nдомакините. 20 точки и 7 борби за успеха на „Академик“ добави Стоян Грънчарски. За „Чардафон-\r\nОрловец“ с 13 точки завърши капитанът Герасим Николов (4 борби и 4 асистенции), а по 10 \r\nреализираха Ерик Йорданов (2 тройки) и Иван Бонев (6 борби). \r\nВъв временното класиране „Чардафон“ запазва второто си място, с актив от 12 точки (5 победи и 2 \r\nзагуби), на две точки зад лидера „Черно море Порт Варна“. Следващият мач на габровския тим в \r\nМладежката лига е на 30-ти януари, отново в зала „Орловец“, срещу третия в класирането „Балкан“ \r\n(Ботевград).\r\n